Mechanika

Mechanika samochodowa

przeglądy, diagnostyka, naprawy…

Mechanika samochodowa, prace ślusarskie i remontowe

Mechanika samochodowa to dziedzina najczęściej kojarzona z warsztatem usługowym. W naszej firmie przez lata zmieniał się jej charakter i jakość.

Obecnie mechanika samochodowa w bardzo dużym stopniu wspomagana jest przez nowoczesną diagnostykę, co przyspiesza a często wręcz umożliwia poprawne wykonanie naprawy.
Wykonujemy praktycznie wszystkie prace mechaniczne związane z poprawnym funkcjonowaniem podzespołów samochodu. Dokonujemy wszelkich napraw i przeglądów układów hamulcowych, kierowniczych, jezdnych, wydechowych i napędowych.

W naszym warsztacie ślusarskim wykonujemy między innymi:

  • kapitalne remonty głowic i silników
  • regeneracje wtrysków paliwa
  • szlifowanie zaworów
  • toczenie tarcz hamulcowych.

Zajmujemy sie ponadto wszelkimi pracami remontowymi wymagającymi obróbki metalu.

Urządzenia diagnostyczne

Warunkiem dobrze wykonanej naprawy jest dobra ocena stanu technicznego i trafna lokalizacja usterki.

Bardzo pomocne są w tym nowoczesne urządzenia do diagnostyki komputerowej: KTS 520 i FSA 720 umożliwiające sprawdzanie i kasowanie błędów notowanych przez systemy samochodu. Oczywiście podłączenie samochodu do komputera to działanie typowo diagnostyczne, najczęściej nie usuwa usterki lecz pomaga ją zlokalizować.

Bardzo ważnym urządzeniem diagnostycznym jest system do ustawiania poprawnej geometrii kół samochodu, w tym zbieżności całkowitej (tył/przód), kontów nachylenia i kontów wyprzedzenia. Urządzenie to znacznie przyczynia się do ziększenia bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów.

Serwis i diagnostykę systemów klimatyzacyjnych realizuje komputerowe urządzenie do obsługi klimatyzacji pracujące już z nowymi układami ze środkiem R 134 A.

Elektryka samochodowa

elektryk_01

O bezpieczeństwie auta decydują również niezawodnie działające podzespoły elektro -mechaniki samochodowej.

Naprawiamy i serwisujemy wszelkiego rodzaju podzespoły tego typu w samochodach, zajmujemy się ich diagnostyką. Zakładamy i serwisujemy alarmy samochodowe